Головна » Статті » Табакокуріння » Сигарети та табак

Викинь, дитинко, сигарету!
Європа і Сполучені Штати оголосили «хрестовий похід» проти куріння. Сигарети практично витіснені з громадських місць, на пропаганду здорового способу життя кинуті величезні фінансові та організаційні ресурси. Як результат - кількість любителів подиміти неухильно знижується. В Україні ж ситуація «дещо відрізняється від європейських стандартів». За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, курять 67% українських чоловіків і 20% жінок. Високим є також відсоток підліткового та дитячого куріння.

Чому ж вони курять?

- За даними наших опитувань, до 25% дітей у віці від 6 до 10 років пробують палити з цікавості, - каже головний підлітковий нарколог Донецька Тетяна Матекіна. - Дитиною рухає бажання наслідувати дорослим, кращим товаришам або дворовим «авторитетів». Свої виховні плоди зі знаком «мінус» вносить кіно, де герої не розлучаються з сигаретами. До речі, і поведінка батьків позначається: половина юних курців виховується в сім'ях, де хтось палить. Старшокласники вважають, що курити модно, так можна самоствердитися і навіть схуднути. Про шкоду куріння ніхто в цьому віці не замислюється.

Нарколог зазначила, що у ВНЗ палять 60 відсотків третьокурсників. Причому спостерігається небувале число пристрасть до цього дівчат. Їх пояснення причин можуть здивувати: «тому що це - модно, красиво, хочуть привернути увагу чоловічої частини компанії, виглядають самостійно».

Відучити важко, але можна

Щоб впливати на дитину, потрібно зрозуміти, що змушує його курити, відзначає нарколог. Наприклад, із сигаретою в роті він відчуває себе дорослішим, впевненіше, крутіше. Зробити це непросто, тому що багато свої потреби і дорослі люди не завжди усвідомлюють.

Якщо підліток дуже впевнений у собі, треба знайти те, що замість паління допоможе знайти йому впевненість. Наприклад, зайняти його спортом. Це взагалі кращий спосіб боротьби з підлітковим курінням. Крім того, спорт підвищує самооцінку і прискорює фізичний розвиток, так що виникає менше необхідностей в додаткових атрибути дорослості. Якщо хлопець взяв сигарету, щоб «блиснути» перед сподобалася йому дівчинкою, потрібно пояснити йому, що це, радше, викликає у дівчинки антипатію.

Історія Валентини та її брата

- Мій маленький братик був спійманий на місці злочину з таким же, як він, Шкет, - розповідає донеччанка Валентина Скорина. - Коли це сталося, ми тут же «згадали», як він копіював батька, курячи «понарошку»: підносив до рота гілочку, олівець і навіть ложку. Смішно говорив «залиш затягнутися» сусідського хлопчика, з яким вони грали в курців, насолоджуючись мультиками по телевізору. Але ми не надали цьому значення - і ось, сталося. Лаяти не стали, але з цього дня почала пояснювати йому все про шкоду куріння, по-дорослому: шкідливо (не виростеш великим і сильним), противно (смердить), дорого (краще купити цукерок, бананів або ще щось, що ти любиш ). Ми його не лаяли, але піддягали, м'яко насміхалися. Кинув він не відразу, відчували запах, але потім раптом сказав «по-секрету» мамі, що «вже кинув». Зараз брату 19 років, він так і не палить.


Джерело: http://donbass.ua/news/health/2010/03/15/vybros-detka-sigaretku.html
Категорія: Сигарети та табак | Додав: Portugal (15.03.2010) | Автор: Ірина Розанова
Переглядів: 796 | Теги: боротьба з курінням, куріння | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: