Головна » Статті » Табакокуріння » Сигарети та табак

Причини паління
Однієї з основних причин початку паління є цікавість. Інша причина початку паління в молодому віці — наслідування дорослим. У некурящих родинах курящими стають не більш 25% дітей, у курящих родинах це число перевищує 50%. У багатьох паління


пояснюється наслідуванням курящх товаришів. 

Незалежно від характеру причин, що штовхнули на паління, воно, як правило, повторюється. Бажання покурити, вдихнути аромат тютюнового диму і затягтися приходить непомітно, але, на жаль, стає усе більш сильним. Згодом паління перетворюється в звичку. 

Звичка курити настільки міцно ввійшла в побут, що зовні здобуває вид необхідної життєвої потреби. Багато хто і години не можуть обійтися без сигарети. Курять ранком після пробудження, до і після їжі, на відпочинку й у напруженій розумовій праці, у традиційному «перекурі» після фізичної роботи і наприкінці дня — на сон прийдешній. 

Дуже швидко виробляється своєрідний рефлекс паління, коли вид красиво оформленої пачки сигарет, запах ароматного диму й інші атрибути паління роблять молодого хлопця або дівчину запеклим курцем. 

У поширенні паління серед дівчин чималу роль грає мода, прагнення «виглядати красивої». Часто дівчини починають курити в компаніях. 

Отже, якщо причинами початку паління в чоловіків є прагнення наслідувати дорослим, ототожнення паління з представленнями про самостійність, силу, сміливості, те в дівчин початок паління часто зв'язано з кокетством, прагненням до оригінальності, бажанням подобатися юнакам. 

Але є ще один важливий фактор, що обумовлює звичку до паління — звикання до нікотину. Складові частини тютюнового диму всмоктуються в кров і розносяться нею по організму. Через 2-3 хвилини після вдихання диму нікотин уже проникає усередину кліток головного мозку і ненадовго підвищує їхня активність. Виникабче паралельно з цим короткочасне розширення судин мозку і рефлекторний вплив аміаку на нервові закінчення дихальних шляхів суб'єктивно сприймаються курцем як освіжаючий приплив сил або своєрідне почуття заспокоєння. 

Однак через деякий час почуття припливу енергії і піднесеності зникає. Фізіологічно це зв'язано з наступаючим звуженням судин мозку і зниженням його активності. Щоб знову відчути стан піднесеності, що курить через деякий час знову тягнеться за сигаретою, незважаючи на залишившуся послу паління гіркота в роті, рясне слиновиділення і неприємний запах. 

Удаваний підйом енергії, заспокоєність, закріплюючи у свідомості після викуреної сигарети, переходять в умовний рефлекс. Курящий переконує себе, що без тютюну він не може нормально працювати, жити, і незабаром він стає дійсним рабом своєї пристрасті. 

Нікотин, як і деякі інші отрути, стає звичним, і без нього в силу сталих рефлексів курящій людині стає важко обходитися. 

В основі звички до паління лежать індивідуально-різні мотиви, засновані на комплексі умовнорефлекторних зв'язків, що включають у себе процес паління і конкретні умови, у яких він відбувається і закріплюється у свідомості курящих. Наприклад, уставши через стіл після обіду, що створив відчуття комфорту і насичення, що курить закурює, і приємні відчуття від прийому їжі відносить не на рахунок нормально йде травлення, а на рахунок паління. 
Це враження закріплюється у свідомості, і всякий раз після прийому їжі курящий хочеться курити. У більшості курящих таких звичок входить у розпорядок звичайного життя і стає потребою.

Категорія: Сигарети та табак | Додав: Portugal (27.09.2009)
Переглядів: 1350 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: